Video Producent - Premiéry, Reruns
ArcadeBulls
22.01.2018 15:36:45
Twitch


Twitch je synonymem pro streamování, ale to není vše, co jsme a to není vše, co naši tvůrci obsahu tvoří.

Někteří tvůrci mají zájem o vytváření klasických videí dle vlastních podmínek - nalezení správného záběru, úpravu perfektní scény a budování něčeho úžasného od začátku až do konce. Když přijde čas sdílet ji se světem, pocit, že úspěch je v jiných rukou než jejich vlastní, může být odrazující. Nejsme s tím v pohodě.

Dnes dáváme těmto kreativcům více možností, větší kontrolu a více příležitostí, jak najít diváky, rozšiřovat publikum a vydělávat na živobytí tím, že dělají to, co mají rádi. A to vše s tzv. Video Producentem.

"Video Producer" je sada nástrojů, které umožňují tvůrcům přinést vzrušující komunitní zážitky, které jsou Twitchem proslulé, do vytvořených videí. Ať už se jedná o předtočená videa nebo jsou streameři, kteří používají znovu svůj obsah na propagaci, Video Producer může pomoci.

Jednou z vlastností, kterou jsme v minulém roce na TwitchCon ukázali jsou Premiéry. Premiéry umožňují tvůrcům naplánovat událost týkající se nahraného videa. Představte si např. premiéru filmu. Tvůrci mohou dokonce přidat odpočítávání k vybudování pořádného humbuku.

Premiéry dají každému příležitost vypustit popcorn, a to jak doslova, tak i digitálně, s naším novým emotikonem PopCorn, který je k dispozici až do února.


Tvůrci mohou také znovu vysílat stávající videa jako tzv. Reruns, aby mohli znovu prožít své nejlepší okamžiky, poprvé předvést video novým divákům nebo jednoduše přehrát videa, kdykoli se jim to bude líbit.

To je jen začátek pro Video Producenta a my toužíme spolupracovat se všemi tvůrci, abychom zjistili, které nové funkce by byly nejužitečnější. Takže neváhejte házet návrhy do našeho Idea Boxu.

FAQ

Jak budou diváci vizuálně rozlišovat kanály pro Živé vstupy, Premiéry a Reruny?
S programem Premieres představujeme nový způsob zobrazení stavu vašeho kanálu:


Jak bude moje komunita vědět, kdy má začít premiéra?
Když se chystá premiéra, všichni, kteří nastavili připomenutí na stránce události Premiere, dostanou oznámení. Před spuštěním události poskytneme také odpočítávací video.

Co se stane s videem poté, co byl převeden prostřednictvím Video Producenta?
Po premiéře videa je k dispozici pro prohlížení na přání jako "minulá premiéra".

Musí být všechny videa spuštěna jako Premiéra?
Ano. Chceme, aby každé nové video získalo vzrušující debut, což je důvodem, proč je nastavení premiéry součástí nového toku publikování videa.
Pokud byste chtěli, aby vaše video bylo k dispozici co nejdříve, můžete naplánovat, aby vaše přehrávání bylo nejdříve po půlhodinovém přírůstku po ukončení nahrávání videa. Tedy například vaše video dokončí nahrávání v 12:22, můžete naplánovat svou premiéru na 12:30.

Jaké možnosti zpeněžení jsou k dispozici pro videa vysílaná prostřednictvím Video Producenta?
Stejné možnosti pro živé přenosy existují i u videí vysílaných prostřednictvím Video Producenta, včetně subů, Bitů a volných kanálových odběrů od společnosti Twitch Prime.

Co se stane, když začnu streamovat během vysílání Video Producenta, jako je například Premiéra či tzv. Rerun (v minulosti Vodcast)?
Nemůžete začít streamovat, dokud nezastavíte přehrávání Premiéry nebo Rerunu prostřednictvím Video Producenta.

Co se stane, když budu streamovat v době, kdy by měla začít plánovaná premiéra?
Zašleme oznámení pět minut před začátkem Premiéry, ve kterém vás vyzýváme, abyste přestali streamovat a účastnili se vaší premiéry. Pokud budete pokračovat v streamování, premiéra se nespustí a zobrazí se jako neúspěšná. Budete muset přeplánovat neúspěšnou premiéru.

Co se stalo s první verzí tzv. Vodcastů?
Na základě využívání funkce Vodcast jako prostředku k streamování archivovaného obsahu jsme tuto verzi rozdělili jako samostatnou funkci v produkčním videu nazvaném Reruns.

Mohou moji diváci sledovat pouze video vysílané přes Video Producenta, aniž by byli viditelní pro zbytek komunity?
Producentské vysílání je určeno k veřejné komunitní akcí. Nicméně pro ty, kteří se nechtějí zobrazovat v seznamu  lidí v chatu, se mohou přepnout do neviditelného stavu.

Jsem tvůrcem se zajímavou představou o jiných způsobech, jak používat Video Producenta mimo tzv. Reruns a Premiéry. Kde mohu předložit tyto nápady?
Chcete-li poskytnout návrhy na to, jak může být Video Producent účinným nástrojem pro vás a vaši komunitu, poskytněte návrhy zde.

Zdroj