Zvídavý dotazník: Abstinující streameři
BACK_TO_THE_KITCHENs
09.01.2018 13:33:42
Amicis

Vítejte u nejdelšího článku v historii našeho krásného webu!

Vzala jsem si na paškál několik dobrovolníků, kteří se příliš necukali odpovědět na zvídavý dotazník. Nejsou to ale ledajací dobrovolníci, nýbrž tací, kteří obecně streamují méně, než by si sami ve svých romantických snech přáli: 2dmusic, All_in_Gamez, Calwen a TheBuldogzer.

Jak často streamuju a proč právě tento počet?

2dmusic: Jednou týdně (ano, když se nepokaká internet, není zkouškové, dovolená, či nějaká zdravotní indispozice někoho z nás).

All_in_Gamez: Streamuji v průměru 3x do týdne, což je pro mě momentálně kompromis mezi prací, zábavou a partnerským životem. Když jsem unavený, nebo bez nálady, tak vysílání raději nezapínám. Jindy najedu ve vší parádě a než se naděju, jsou 2 ráno.

Back_to_the_kitchens: Ustreamnu si cca 3x týdně jednou za 14 dní :D proč? Protože mi do toho vždycky vlítne sociální život. FeelsBadMan

Calwen: Nestreamuji tak často, jak bych chtěla, tak bych asi začala odpověď na tuto otázku. Je pro mě někdy dost těžké se k tomu dokopat, obzvlášť pokud mám zrovna období ne příliš pozitivních myšlenek a nálad (jako tomu bylo o Vánocích, a proto před Silvestrem nebyly streamy).  Do budoucna se budu snažit streamovat alespoň 3x týdně (3x – 4x týdně jsou většinou i požadavky na různé dealy a partneráky, tak proto – co kdyby něco :D).

TheBuldogzer: Snažím se aktuálně tak jednou denně, většinou to je ale obden, občas si dám třeba pauzu i na 2-3 dny. Nemám to nijak pevně ukotveno a dle nějakého řádu. Pokud mám náladu/chuť na hru a čas, většinou zapínám i stream. Bez streamu prakticky nehraji a samozřejmě pokud citím, že jsem bez energie a nálady, nepouštím se ani do streamu přes noc.

Jak to ovlivňuje stream a co by se změnilo, kdyby se změnil počet streamů?

2dmusic: S tím jak často vysíláme, není náš kanál “koncipován“ na velké množství předplatitelů. Počet subíků  by tedy s více streamy vzrostl, ale časově to teď kvůli studijním a pracovním povinnostem není možné. Je obtížné skloubit volný čas dvou studujících a zároveň pracujících lidí. Na druhou stranu ale máme kolem 80ti předplácejících, kterým nesmírně děkujeme za podporu. Někteří s námi už drží více než 9 měsíců, což je neskutečný! <3

All_in_Gamez: V minulosti jsem měl větší četnost vysílání a určitě to bylo znát na sledovanosti a celkově na růstu kanálu. Určitě tady neplatí méně je více, je to jeden ze základních kamenů prosperujícího kanálu.

Back_to_the_kitchens: Těžko se dá růst, když váš lid neví, kdy se zase zjevíte. Takže kdo na mě nezapomíná, tak se občas zeptá, jestli ještě streamuju, protože je těžký mě chytnout, když to mám tak náhodile a ještě k tomu krátce. Při pravidelnosti bych asi měla ještě živější chat, což by mě hodně bavilo. A už tuplem bych to nestíhala číst.

Calwen: Moje nepravidelnost a nahodilost ovlivňuje streamy negativně, sama to vím a pár lidí mi to už říkalo. Kdybych streamovala ještě méně, bylo by to ale horší. Naopak když zaberu a zapnu to častěji v týdnu, je to z hlediska počtu osazenstva lepší - kdyby mi ten zápal vždy vydržel déle než tak 2 týdny, třeba bych se i dostala na stabilních 60 lidí (doufám a slibuju, že se po státnicích budu víc snažit! :)

TheBuldogzer: Stream zapínám opravdu dle nálady. Bojím se toho, že kdyby se zařadila nějaká ta pravidelnost, tedy streamovat i v den, kdy na hru a stream nemá člověk ani pomyšlení a nebo to zapínat i několikrát denně, vytratila by se ta energie a chuť. Já bych se na to pak možná ani netěšil. V minulosti (před lety) jsme měli pravidelné streamy vždy v pondělí od 19:00 a bylo to dosti limitující a mnohdy tam člověk nešel na ten stream moc rád a do hry už vůbec ne, nechtěl ale nechat parťáky ve štychu. :)

Co mě na streamingu baví právě teď nejvíc? Kde beru vůli pokračovat?

2dmusic: Společný projekt, při kterém oba trávíme čas něčím, co nás baví. Zároveň je to celé taková zkušebna do budoucna pro vlastní tvorbu. Při tom všem nás v chatu těší skvělá parta lidí, kteří se i mezi sebou vzájemně kamarádí. Poslední měsíc vzrostl  počet darovaných subů, což je od dotyčných strašně hezký a vážíme si toho! Vůli pokračovat bereme díky zpětné vazbě od chatu. Moc nás těší reakce typu, že se na nás lidi těší a že jim zpříjemňujeme chvilky, ať už live nebo záznamy. Například na vánočním vysílání se v chatu objevilo poděkování od profíků z Hasičského sboru Jihočeského kraje, kteří na nás po večerech koukají a zpříjemňují si tak směny, to nás hodně pobavilo a zároveň potěšilo. :D

All_in_Gamez: Na streamování mě nejvíce baví spojení mojí zábavy, což je hraní a postpubertální humor, s možností toto sdílet s ostatními a třeba jim zlepšit den :) Ohlasy lidí, kteří se dobře baví nebo u mě na channelu zapomenou na svoje každodenní starosti, jsou můj etalon vůle pokračovat a posouvat "hobby" na úroveň, kde to není už jen sranda ve volném čase.

Back_to_the_kitchens: Miluju ty nový hry, co se vydávají! A upřímně si nedovedu představit, že bych dneska hrála příběhovku (teda.. často ty mé oblíbené akternativní hry příběh ani nemají) bez streamování. Já mám dokonce nějakou nemoc – když s někým offline hraju hru, pořád ji komentuju :D Krom toho mě baví lidi, co kolem toho všeho motají. Vůli pokračovat beru.. asi ve strachu žít bez toho. Je to nejlepší hobby, co jsem kdy měla.

Calwen: Vůli pokračovat vidím vždy v přátelích z Twitche. Kdybych to jen tak utnula, měla bych výčitky vůči lidem, co chodí pravidelně a táhnou se mnou ty streamy už nějakou dobu (za to jim děkuji). Stejně jako na začátku, i teď mě na tom všem baví, že můžu poznávat nové lidi, co mají stejné zájmy (hry) a mohu se s nimi podělit o své herní úspěchy, neúspěchy, nadšení i obavy (rage quity).

TheBuldogzer: Mě vždy bavilo tvořit nějaká videa obecně - Dříve to byly třeba fragmovies ze série Call of Duty, takže ten stream pak bylo takové rozšíření a zpestření. :) Po tom, co jsem s tím  vším seknul na nějakou dobu a prakticky se tak nějak "po Anglicku" vypařil z této herní/stream sféry tak nějak vyhořelý, mě po přehodnocení toho všeho strašně nakoplo to, jak lidé i po dlouhé době dokázali kladně reagovat na streamy z dob minulých, jak moc jim to chybí, a že těch lidí nebyl zrovna malý počet. Přehodnotil jsem dost věcí a zkusil se do toho pustit znovu, tentokráte čistě za sebe, na pohodu, svým stylem a takhle mě to opět baví a vypadá, že to baví i ostatní. :)


Cesta za partnerákem - chci/nechci? (otázka pro streamery, kteří zatím partnerák nemají)

All_in_Gamez:  Partnerství je, co se týče streamu, pro většinu lidí META. Já to beru jako takový vstupní konkurz do odvětví showbyznysu, kde když budete makat, tak to časem zvládnete, a pokud jste hodně dobří, máte neotřelý nápad, případně talent, je to jen formalita. Je to moment, kdy člověk přestává být hobbystreamer (díky Bulli) a má možnost to začít brát vážně. Pro mě je to cesta, po které bych se rád vydal, ale to vyžaduje nejen časové a materiální investice do mého kanálu, ale i velkou podporu a pochopení blízkého okolí (děkuju Kačko <3).

Back_to_the_kitchens: Já tak nějak pořád nevím. Což je i důvod, proč se za tím tolik nehrnu. Affiliate subs jsem obrečela (ne v dobrém) a na jednu stranu mě to moje streamovací šolíchání celkem baví. Mám obecně celkem špatný postoj k povinnostem, takže přikázání 3x týdně asi v podvědomí bojkotuju. Zatím?

Calwen: Partnerák, to je takový můj malý twitchovský sen. Rozhodně bych si na něj jednou ráda dosáhla, ale neberu to jako středobod vesmíru nebo životní prioritu. Vidím v tom takovou nálepku prestiže na Twitchi, ale hlavním lákadlem je pro mě více slotů pro emoty a custom odznaky v chatu (to bych jednou ráda dopřála svým pár subíkům).

Ambice do budoucna - dovedu si představit, kdy nastane konec vlastního streamingu? Proč by to asi bylo?

2dmusic: Kdo ví, co bude po škole :D. S vysíláním chceme rozhodně pokračovat. Neustále jsme pobízeni k častějšímu streamovaní nebo streamování v angličtině, díky kterému se třeba  kolegové v zahraničí streamem v klidu uživí. Nic z toho nezavrhujeme, teď je ale pro nás primární dokončit školu a pak se uvidí. Co ale slíbit mužeme, je vlastní tvorba, na které se již pomalu pracuje. Konec 2dmusic by mohl nastat, když by to jednoho z nás přestalo bavit.

All_in_Gamez:  Kdo by nesnil o dělání něčeho, co ho baví a naplňuje, na takové úrovni, že ho to živí ? To je asi moje ultimátní ambice, být pánem svého času a dělat zábavu. Jenže celá tahle věc je hrad z písku, který může kdykoliv smést vlna tvořená obchodními podmínkami, zákony, cizími i lokálními, nebo prostě příchodem jiného trendu. Ve chvíli, kdy streamování bude znamenat více starostí než radostí, by to pro mě znamenalo konec.

Back_to_the_kitchens: Třeba kdybych si našla v reálném životě něco, co by mi překáželo. Mateřství, náročná kariéra, A také kdyby lidem došla trpělivost s mým přístupem a přestali by za mnou stát. Není to jen o mně, bez lidí na chatu a dicordu by to bylo nic. <3 Jo a taky kdyby vybuchly internety.. by bylo špatný.

Calwen: Streaming  je jediný můj koníček, který mi v životě vydržel nejdéle (na rozdíl třeba od karate – kde jsem byla asi 2x; kreslení – to mi vydrželo docela dlouho, než jsem se na to vykašlala a delevlovala svůj skill; a koní – tam jsem byla dobrá hlavně v padání z nich Kappa). Nerada bych se s tím loučila, ale pokud mi životní cesty nebudou dovolovat v tom pokračovat..

TheBuldogzer: Nijak velké ambice do budoucna ohledně streamu nemám - Primární je pro mě zůstat takový, jaký jsem - což si myslím, že řada lidí u mě na streamech oceňuje. Pokračovat v tom dál a snažit se bavit a nezklamat ty, které to baví. Taktéž se nějak poučit z minulosti - jak z chyb vlastních, tak i z faktorů, které stály za tím, že jsem s tím už jednou skončil - Pro mě to třeba byly nulové změny ve hře a úplně nesmyslné rozbroje mezi lidmi v naší komunitě, což mě úplně otrávilo. Pokud ten stream bude růst a bude to bavit tolik a nebo více lidí, byl by to určitě super bonus. Tak snad už teď ten stream pofrčí do té doby, než neumře WoT samotné. :))


Bonusovka: Které věci na sobě nesnáším a v čem mi streaming pomohl v osobním životě?

2dmusic: Nesnášíme technické problémy, které nás bohužel často provází. Celý setup máme hodně hodně složitý (několik kamer, mikrofonů, pluginů), ale o tom zase jindy. Nejvíc nás zlobí internet, s čímž bohužel nemůžeme nic dělat. Majitelé našeho bytu si nepřejí měnit poskytovatele. Stream nám pomáhá se utvrzovat v tom, že se lidem líbí naše provedení a dovednosti.

All_in_Gamez: I kdyby bylo streamování jen slepá větev v mém životě, tak tady platí, že <patos> cesta je cíl </patos>. Doposud jsem se skrze stream naučil lépe mluvit (a stále se učím), nemám takovou trému před lidmi, posunul jsem své znalosti v HW i SW, mám dokonce zkušenost s komentováním progamingu na MČR, ale především jsem získal spoustu známých a hlavně kamarádů - a to už mi nikdo neodpáře.

Back_to_the_kitchens: Svůj obličej :D Jsem v progressu omezení webkamery během her, to by mi asi pomohlo s tím, cítit se víc v klidu. Obecně se hodně stresuju, ale začínám se cítit líp a líp. Míň nesnáším svůj hlas, dovedu lépe prezentovat. Celý dva roky streamingu byly škola plná sebehejtu a sebeuznání. Docela cool poznání. Jo a vážím si víc své osobnosti.

Calwen: Nenávidím svůj hlas (líbí se mi víc tak, jak ho slyším já - jsem zvyklá na rezonanci své lebky), když se chci podívat na záznam, udělat highlight nebo tak, musím si video pustit bez zvuku nebo hodně potichu. :D Streaming mi pomohl v tom, trochu víc si věřit a lépe komunikovat s lidmi (hlavně cizími).

TheBuldogzer: Jsem až moc velký flegmatik a salámista, což už se asi nezmění. Přijde mi, že se pořád hledám. Špatně mluvím, Záruba ze mě na streamech určitě nebude, ale co můžu upřímně říct, tak stream mi alespoň trochu pomohl se schopností mluvit pod určitým tlakem a i když věty stále skládám pomalu, že by to vyléčilo i člověka s chronickou nespavostí, tak tam ten posun určitě vidím. ;) Čemu ale opravdu hodně vděčím, tak jsou další skvělí kamarádi, parťáci a spousty zajímavých lidí, které jsem díky tomu potkal a měl tu čest se s nimi setkat.

A tipy, jak vytrvat?

2dmusic: Dělat to tak, aby to bavilo tebe i lidi!

All_in_Gamez: Nenechte se odradit okolím, jděte si za svým snem po hlavě, ALE buďte k sobě soudní.

Back_to_the_kitchens: Nikdy nebuďte nuďaři, buďte proaktivní (ale ne blázni), nebojte se sami sobě říct, co nefunguje. Jo a pijte hodně vody a nepijte alkohol na streamu. Ani pokud máte prsa.

TheBuldogzer: Nenechat se zbytečně otrávil banalitami, jít si za svým, ale zároveň si nedávat žádné nebo naopak nějak přehnané mety, aby člověk pak nemusel být zklamaný, pokud nic z toho nevyjde. Prostě dělejte dál, co a jak vás to baví. Bavte se hrou, bavte se streamem. :)