Postoj Twitche k Neutralitě sítě
playEDcz
14.12.2017 05:58:47
Twitch

Upřímně netuším, jak velký dopad může mít tato problematika na nás v českém prostředí. Twitch nicméně sídlí v Americe, takže předpokládejme, že případné změny ve fungování by se mohli dotýkat i nás, Volně přeloženo z článku zveřejněného na twitch blogu . 


Jsme nesmírně hrdí, že jsme místem, kde tisíce tvůrců mohou volně vytvářet obsah, který chtějí a jsme stejně hrdí na miliony diváků, kteří dělají z Twitche tak živé a jedinečné místo. Bez ohledu na Vaši roli bychom si chtěli chvíli promluvit o hrozbě naší kolektivní komunity ve Spojených státech: Nadcházející ztrátě neutrality sítě.

Síťová neutralita je zásada, která zakazuje poskytovatelům internetových služeb (ISP) diskriminovat data z konkrétní aplikace, služby nebo platformy. Je to základní kámen toho, jak internet vždy fungoval. Současné vedení společnosti FCC (Federal Communications Commission) však chce odstranit neutralitu sítě a dnes hlasuje o této otázce.
Bez neutrality sítí mohou poskytovatelé internetových služeb z jakéhokoli důvodu omezit nebo si účtovat více za přístup k určitému obsahu, včetně služby Twitch.
Ztráta neutrality sítě by byla příznivá pro poskytovatele internetových služeb a problémem pro spotřebitele. Její zrušení by mohlo mít vážný dopad na naši komunitu, zvláště na naše tvůrce, kteří dělají tolik, aby se Twitch stal jedinečným místem.

Takto se náš generální ředitel Emmett Shear vyjádřil k této problematice:

"Neutralita sítě hrála důležitou roli v historii Twitche. Bez ní bychom dnes možná nebyli a naši streameři možná zítra nebudou. Neutralita sítě brání poskytovatelům internetových služeb zneužívání jejich postavení v oblasti výkonu, jako je upřednostňování určitých míst, zpomalování přístupu k místům, které odmítají platit za rychlou jízdu, a libovolné blokování stránek. Vzhledem k tomu, že naše komunita streamerů - z nichž mnozí jsou malými podnikateli (full-time streameři) - závisí na tom, že diváci mají snadný přístup ke kanálům a spolehlivé kvalitě služby, zrušení neutrality by znamenalo ztrátu síly internetu a znemožnění takovéhoto podnikání. To je důvod, proč přidáváme náš hlas, abychom prosazovali volný a otevřený internet. "

Rozhodnutí FCC ještě není konečné. V celých státech a na sociálních médiích lidé podnikají kroky a vyhrazují se proti této potenciálně bezútěšné budoucnosti pro internet. Pokud se chcete dozvědět více, navštivte nestranný server Countable.us, kde si můžete přečíst vše o neutralitě sítě a jednoduše kontaktovat FCC před hlasováním 14. prosince.

Díky za Váš čas.