Twitchem načichlá vernisáž
playEDcz
30.11.2017 15:28:57
Blog

Plátna, akrylové barvy, podmanivý jazz, ciderů plná lednice, lidí plný dům. 24. listopadu se v předalekých Bojkovicích odehrála vernisáž výstavy "My Blues" slečny Elišky z playEDcz. A twitch diváctvo tam bylo taky - dokonce nejen skrz výhled webkamer. Našli se tací, kteří dojeli osobně.

"Jak dlouho jsi, prosím tě, jel?" - "Asi pět a půl hodiny to bylo, docela dobrý spoj."
"Já to měla kousek, něco přes dvě hodinky cesty..."
"Vyrazili jsme něco po půl čtvrté..."
Podobně bláznivých cestovatelů nám z twitche dorazilo na vernisáž ke 40. Doplnili tak větší skupinu místních a najednou bylo foyer k prasknutí. Bojkovský kulturní klub není na takové zájezdy připraven, a vernisáž měla původně také proběhnout v poklidném, téměř rodinném duchu.

Výstava samotná se skládala asi z patnácti různě velkých pláten doplněných o tisky tušových kreseb. Zahájili nám ji páni jazzmani krátkým improvizovaným vstupem, na ten navázal úvodní proslov autorky. Pak už měli návštěvníci za úkol popadnout sklenici vína či džusu a pořádně si díla prohlédnout.
Večer nekončil vernisáží, kultura byla nabídnuta z více stran. Navázalo Jazz Café, pohodový večer tentokrát v podání newyorského klavíristy Bennyho Lacknera a jeho dvou kamarádů na bicí a kontrabass. 

Tři z patnácti plátenNo a kolem jedenácté se nám to celé přetransformovalo do malého twitch srazu. Odešli běžní návštěvníci a zůstali jsme jen my, internetoví podivíni. Zásobeni především cidery a pizzami jsme ovládli prostor kulturního klubu.
Z Amicis se tu pohybovali nejen playEDi, ale také All_in a Bulli
Příjemnou noční zábavou bylo brnkání na klavír či ukulele. V sále se to vše pak posunulo na vyšší level - playstation se nám sice podařilo zapojit do promítačky a mít tak obraz na několika metrech čtverečních plátna, ale zvuk nejel. Ten pak nahradili Emsikof s Davidem a fungovali jako tomu bývalo ještě u promítání němého filmu. V dramatických chvílích zintenzivnil i klavírní doprovod, při gólu pak křídlo téměř explodovalo. 
Po čtvrté hodině ranní se naše řady ztenčili a na dobrou noc jsme si promítli pár dílů Červeného Trpaslíka. 

Ač to mělo být na dobrou noc, v povídání a zábavě se volně pokračovalo nonstop - někteří už se vzbudili, jiní šli teprve spát. Kolem půl desáté jsme pak společně posnídali a bylo na čase vydat se na cesty zpátky domů. 

Celá vernisáž se nám tedy trochu protáhla. První návštěvníci přijeli už v pátek po páté odpoledne a poslední auto odjíždělo kolem jedenácté dopoledne v sobotu. Byla to moc milá akce a my jsme moc rádi, že se ji povedlo takto zorganizovat. 
Dohromady to jen potvrdilo, jak jsou lidé kolem Amicis příjemní, přátelští a jak držíme pospolu. A také fakt, že výtvarné tvoření jsou tady lidé schopni podporovat nejenom vysokými čísly u českých kreativních stremů, ale i osobně, přímo na výstavě.

Děkujeme všem, kteří se dostavili. Pro ty, kteří tuhle akci propásli, si tradičně připravíme vlog - jen nám dejte trochu času :) A celkově děkujeme všem, kdo kreativní duše podporují. Twitch už není jen o gamingu a my jsme toho důkazem! Tak.

playEDcz