Krátké ohlédnutí za MČR 2017 by Buldogzer
TheBuldogzer
14.11.2017 10:39:44
Blog

V sobotu 11. 11. 2017 jsem se zúčastnil prakticky celý den gamingového eventu, který se dá asi nazvat takovým menším duchovním nástupcem bývalého Invexu/ Digitexu a tedy přesněji Mistrovství České republiky v počítačových hrách 2017.

Za sebe nemůžu ohodnotit všechny dny, ale dovolím si ohodnotit alespoň zmiňovanou sobotu a ta byla za mě naprosto skvělá.

Vzpomínám s pořádně velkou nostalgickou slzou, jak jsme jako "kiďáci" jezdili se základní školou právě na výše zmíněný Invex/Digitex, což už je tak více než 12 let zpět a byli jsme z toho všeho absolutně paf, protože paření na počítači jsme v té době neskutečně žrali.V rámci Digitexu se vždy konalo české World Cyber Games finále v populárních multiplayerových hrách, které v té době frčely. My jsme vždy chodili sledovat Call of Duty 2 a Call of Duty 4 a vzpomínám si na to malé a prázdné pódium, malé plátno s ne moc velkou kvalitou a pár židliček, ze kterých se hráčské klání dalo sledovat a pokud chtěl člověk vidět i něco navíc, dalo se dojít prakticky až k hráčské zóně, která byla oddělená jenom mantinelem, takže se dalo koukat hráčům rovnou do monitorů. Celé to nevypadalo nijak profesionálně, spíše tak nějak spartánsky, ale v té době to mělo své kouzlo.

Inu, co si budeme povídat, celá akce, respektive celá ta sféra gamingu, se posunula za ty roky neskutečně, ale opravdu neskutečně vpřed. Profesionální pódium s efekty, obrazovkami na každém kroku, kde se daly sledovat výkony hráčů hrajících o titul, velká tribuna narvaná k prasknutí, kterou popoháněl profi moderátor a přiváděl spolu se super komentátory do varu. Do toho všeho spousty opravdu pěkně připravených a interaktivních stánků, kde si člověk mohl zahrát, nebo si cokoliv vyzkoušet, popř. vyzkoušet spousty z vystavovaných produktů, potkat se se známými osobnostmi z české herní/internetové scény, všude chodili cosplayeři/ky ve vytuněných herních kostýmech a samozřejmě nesmíme zapomenout na spousty sličných hostesek - To vše dotvářelo skvělou atmosféru celého eventu. Je vidět, že počítače, hry a další věci kolem této sféry, jsou čím dál více populární, což mě moc těší.

Jsem moc rád, že jsem se na podobné akci mohl zase po delší době objevit, kouknout se na novinky, ale i nostalgicky zavzpomínat a taktéž, že jsem se mohl potkat se spoustou z diváků, bývalých spoluhráčů a nebo bývalých kolegů z eSuby a Call of Duty 4, ale hlavně jsme se zde mohli opět sejít ve větším počtu s ostatními z Amicis a celou akci si užít. Příští rok tedy neváhám a určitě opět razím, což doporučuji i vám!