Vítejte v Amicis!
ArcadeBulls
17.10.2017 19:20:11
Amicis

Přátelé, kolegové a diváci... řeknu vám, toto bylo nejdelší spouštění webových stránek, co jsem zažil. Máme hotovo? Vůbec ne! Ale první část webových stránek Amicis, který má za úkol zaštítit náš Twitch Team, je tu!
Bylo to náročné, vyčerpávající pro všechny zúčastněné a už se z toho stávala tak trochu legenda či zcela nové meme či inside joke. Faktem je, že se několikrát měnila vizuální stránka i tzv. backend (to, co běží na pozadí - skripty, kódy či API) a Martin aka Fael se k tomu dostal tak trochu omylem a celá tvorba na něj spadla. Za to ti patří opravdu velké uznání a respekt, že si to nakonec dostal do funkčního stavu. Děkuju! Je na místě poděkovat i Rookiemu, který vytvářel webové stránky v prvních fázích projektu. Děkuju!

Ideu či vizi Amicis vám chci trochu přiblížit - už když jsem měl prvotní myšlenku na založení Twitch Teamu, věděl jsem, že to nebude jen obyčejné uskupení streamerů, kteří se pouze sem tam navzájem navštíví nebo si vypomohou hostem.
Chtěl jsem, aby tým skutečně fungoval jako tým, aby se komunity streamerů navzájem prolínaly, aby si diváci a uživatelé Twitche mohli jednoduše najít toho svého streamera či partu lidí, ke které se budou rádi vracet a bude dostatečně kvalitní i živá.

Proto jsem myšlenku webových stránek, které by plnily funkci rozcestníku na jednotlivé členy týmu, měl v hlavě od počátku. Chtěl jsem také, aby webové stránky byly prostorem, kam se budou vracet fanoušci i samotní streameři. Prostor, kde si například já sám budu moct udělat myšlenkový výplach ve formě blogu, popsat svoje pocity ze streamování, svoje ambice, aktuální situaci v mém životě nebo na Twitch kanále. Bude to prostor, kde budeme moci předat začínajícím streamerům své know-how, hodit pomyslnou berličku, technickou výpomoc či jen nasměrovat správným směrem...

Amicis snad budou digitálním domovem pro nás všechny, vstupní branou pro nové tváře na Twitchi, jakýmsi portfoliem nás v týmu navenek. Chceme ukázat, že Twitch je opravdu komunitní místo, kde se my - streameři - dokážeme realizovat, ukázat, co nás naplňuje a hlavně vás diváky zabavit. A myslím si, že za těch cca 9 měsíců, co Amicis existují, jsme prokázali, že koncept je správný a funkční.
Máme za sebou několik komunitních srazů - v Brně i v Praze. Máme za sebou přednášku na Gamer Pie, kde jsem já, Rik a Flowee mluvili na téma streamování. Máme za sebou charitativní stream, kde se protočilo více jak tucet streamerů z Amicis a samotná akce vyvolala neskutečnou podporu v rámci celé scény a osobností kolem. Ba co víc - zlomila rekord ve vybrané částce na českém Twitchi. To jsou všechny ty ambice a přání, které se podařilo díky vám všem splnit...

... a pokračujeme!

Nyní před námi stojí ještě více práce. Co se týče webových stránek, bude nyní nutné opravit spoustu chybek a bugů. V rámci týdnů až měsíců bychom rádi spustili možnost komentářů pod články pomocí Twitch loginu a přidávali obsah, který můžete pročítat - oficiální Twitch blog přeložen do češtiny, technické know-how, postřehy či myšlenky.

Umím si představit i jakousi formu mini-recenzí či poznámek od samotných streamerů na nové herní tituly, rozhovory, přiblížení Twitche jako takového resp. jeho komunity, známé osobnosti či diváci, kteří se na českém Twitchi pohybují, ale třeba i různé soutěže nebo ankety.
Nicméně berte v potaz, že většina z nás celou tuto srandu nedělá full-time a náš volný čas, který musíme věnovat rodinám, zaměstnání, studiu, nebo koukáním na streamy a psaním ironických emotikonů, je omezen. :)

V následujících dnech se zde objeví článek, týkající se charitativního streamu, a doplní se celá řada informací v profilech členů týmu.

Díky!